Laddar

Anmälda till rallytävlingen

Morgongåvasvängen 2018 - 2018-05-12

Föråkare (1)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Jennie-Lee Hermansson (KAK Motorsport)
OBS sista Föråkare 0 (KAK Motorsport)
Mitsubishi Lancer

Klass 2 A-Förare 2wd(Suzuki cup som ej är Gr N) (7)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Andreas Israelsson (Vansbro MK)
Vw Golf
Johannes Joons (Skutskärs MS)
Joakim Renberg (Skutskärs MS)
RallyShop Motorsport
Opel Astra KitCar
Erik Brodin (Sandvikens MK)
Robin Wallberg (Skutskärs MS)
Volvo 940
Gunnar Karlsson (SMK Uppsala)
Peter Gustavsson (Örsundsbro MK)
opel Mata 2 0
Robin Brandel (Rasbo MK)
Robin Dehlin (Rasbo MK)
Bmw E36
Magnus Wallén (Vallentuna MK)
Andreas Olsson (Rasbo MK)
Nissan Sunny
Roine Björk (Rasbo MK)
Opel Corsa

Klass 2 B-Förare 2wd(Suzuki cup som ej är Gr N) (14)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Håkan Nilsson (Timrå MK)
Volvo 240
Johan Engberg (SMK Gävle)
Leif-Göran Engberg (SMK Gävle)
VW Golf
Tomas Pettersson (Fagersta MK)
Linn Pettersson (Fagersta MK)
Volvo 242
Micke Åkerlöf (Films MK)
Toyota Starlet
Torbjörn Karlsson (Örsundsbro MK)
Niklas Karlsson (Örsundsbro MK)
volvo 240
Stefan Andersson (Vallentuna MK)
Robert Andersson (Vallentuna MK)
Nissan Sunny
Robert "Morfar" Johansson (Hofors MS)
Michaela Persson
Volvo 242
Johnny thyr (Films MK)
Toyota Corolla Gt
Johnny Björk (Rasbo MK)
Filip Larsson (Rasbo MK)
Ford Fiesta R2
Leo Betcke (Sigtuna RC)
Johan Klaar (Sigtuna RC)
Toyota Corolla
Anders Ståhl (Järbo MK)
Håkan Jonsson (Järbo MK)
Ford Escort Mk2
Christian gabrielsson (SMK Nyköping)
Jonas Eriksson (SMK Nyköping)
Volvo 242
SUNE EDBLAD (RAGUNDADALENS RALLYKLUBB)
JAN STRANDBERG (RAGUNDADALENS RALLYKLUBB)
VW GOLF
Claes Åström (Rasbo MK)
Lina Bergstedt (Films MK)
Renault 19

Klass 2 C-Förare 2wd(Suzuki cup som ej är Gr N) (3)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Urban Karlsson (Sanndvikens MK)
Raino mattsson (Sanndvikens MK)
Suzuki Swift
Robin Åhlén (Enköpings MK)
Andreas Fredriksson (Enköpings MK)
Opel Ascona
Niclas Fredriksson (Sigtuna RC)
Daniel Fernström (Sigtuna RC)
Bmw E36 compact

Klass 3 A-B Förare Gr N 0-1400 cc och VOC Mekonomen Rally, Gr F samtliga (11)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Daniel frisk (SMK Sala)
Björn Andersson (SMK Sala)
Volvo 242
Hans Bergman (Degerfors RC)
volvo 940
Mats Engvall (Skutskärs MS)
Maria Eriksson (Skutskärs MS)
Wv Golf gti 16 v
Jonas Edlund (Ilsbo MK)
Sara Strömberg (Ilsbo MK)
Volvo 242
Jonas Jansson (Rasbo MK)
Erik Bergström (Rasbo MK)
Peter Jansson åkeri AB
volvo 240
Andreas Hultström (SMK Nyköping)
Peter Hultström (SMK Nyköping)
Volvo 940
Pär johansson (Eskilstuna MK)
Niklas andersson (Eskilstuna MK)
Volvo 240
Sören Vesström (Skepptuna mk)
Volvo 240
Joakim Björnsson (Kolsva MS)
Rickard viden (Kolsva MS)
Volvo 940
Krister Morén (Kolsva MS)
Autoexperten Butik i Eskilstuna
Suzuki Swift GTI MK1
Rasmus palm (Eskilstuna MK)
Alexander Braneby (Eskilstuna MK)
VOLVO 940

Klass 4 C Förare Gr N 0-1400 cc och VOC Mekonomen Rally, Gr F samtliga (12)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Tobias Pettersson Nordwall (Karlstad MC Bil)
Peter Nordwall (Karlstad MC Bil)
Volvo 244
Niklas Ridde (Storfors MK)
Fredrik Muhrer (Storfors MK)
Volvo 242
Rickard Frisk (SMK Sala)
Martin Ekström (SMK Sala)
Volvo 240
Thomas Söderlund (MK Orion)
Lina Zetterström (SMK Sala)
suzuki swift gti
Johan Wikström (Skutskärs MS)
Göran Wallin (Skutskärs MS)
Volvo 244
Niclas Eriksson (Rasbo MK)
Roger Eriksson (Rasbo MK)
DK MEKANO AB
Volvo 940
Thomas Larsson (sams)
Roger Lindholm (Västerås MS)
volvo 940
Kalle Morell (Hofors MK)
Lina Björklund (Sandvikens MK)
Volvo 940
Per Carlsson (Ludvika MS)
Mikael Brinck (Katrineholms MK)
volvo 244
Roger Andersson (Films MK)
Christer Åkerman (Films MK)
Volvo 242
thomas viksten (Jämtlands MK)
alexandra viksten (jämtlands mk)
volvo 940
Andreas Svensson (Eskilstuna MK)
Nils-Ove Stålberg (Eskilstuna MK)
Volvo 242

Klass 5 A/B/C Förare Gr E (7)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Ronnie Johansson (Hamre MK Hedemora)
Peter Johansson (Hamre MK Hedemora)
OPEL Kadett
Eric Holmgren (Örsundsbro MK)
Rasmus Holmgren (Örsundsbro MK)
Volkswagen Golf
Jonas Larsson (Enköpings MK)
Marcus Glad (Enköpings MK)
Saab 9000
Michael Larsson (Christinehamns mk)
Henrik Bergström (Karlstad MC Bil)
MER-EL
Saab 99
Linda Sjölin (Flens MS)
Mikael Elofsson (Eskilstuna MK)
Ledin Motorsport
VW Golf
Fredrik Vistedt (Skutskärs MS)
Johannes Eliasson (Skutskärs MS)
Volvo 940
Christoffer Örneholm (Örsundsbro MK)
Roger Örneholm (Örsundsbro MK)
Vw Golf

Klass 6a A/B/C, (hopslagen) Klassiker Appendix-K -74 2wd (3)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Per Andersson (Rasbo MK)
Johan Hermansson (Rasbo MK)
Opel Ascona A
Robert ceder (Grödinge mk)
Anders Lindeskov (SMK Nyköping)
Örby Gummi
Opel Ascona
Bengt Gustavson (Jämtlands MK)
Catarina Gustavson (Jämtlands MK)
Volvo 544

Klass 6b A/B/C, (hopslagen) Klassiker Appendix-K 75-90 2wd (6)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Dan Andersson (Sigtuna RC)
Håkan Jansson (Sigtuna RC)
Ford Escort
Kent Årne (Films MK)
Erik Årne (Films MK)
Volvo 240
Lasse Hasselgren (Kolsva MS)
Jonas Hasselgren (Kolsva MS)
Volvo 343
Patrik Karlsson (Films MK)
Mikael Åhman (Films MK)
Opel Ascona B
Johan Olsson (Fagersta MK)
Mikael wisti (Fagersta MK)
Volvo 240
Dick Larsson (Rasbo MK)
Tage Andersson (Rasbo MK)
Volvo 244

Klass 7 Utbildningsrally (1)

Förare:
Co-Driver / Kartläsare:
Anmälare:
Fordon:
Daniel Suvala (SMK Nyköping)
Reijo Suvala (SMK Nyköping)
Volvo 240